Yükleniyor...

Fas Turu

Casablanca
7 Gece - 8 Gün
TUR PAKETİNİ SEÇİNİZ
ODA SEÇENEKLERİ
Double

TRY 0.00

Single

TRY 0.00

0-2 Yaş

TRY 0.00

2-6 Yaş

TRY 0.00

6-12 Yaş

TRY 0.00


0

Fas Turu Tur Programı

İstanbul dış hatlar gidiş terminalinde saat 08.30’da buluşuyoruz ve bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK617 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.00’da Kazablanka’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 13.00’da varışımızın ardından panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz.  İlk olarak 1930 yılında Fransızlar tarafından kurulan Habous ziyareti. Geleneksel Fas mimarisi ile Fransız mimarisinin bir karışımını sunan şehir düzgün sokakları ve hepsi de çok güzel olan evleri ile çok beğeneceğiniz bir yer. Ardından Fas’ın en büyük, dünyanın ise en büyük yedinci camii Hassan II Camii ziyareti ve akşam yemeği ve konaklama için Kazablanka’daki otelimize dönüş.

Kahvaltının ardından Tanca’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde doğal güzelliği ile ziyaretçileri kendine hayran bırakan Herakles Mağarası’na uğruyoruz. Mağara ile ilgili mitolojik birçok hikâye mevcut. Biz de bu hikayeleri rehberimizden dinleyeceğiz. Tanca’ya varmadan ayrıca Cap Spartel’i ziyaret ediyoruz. Burası Akdeniz ve Atlas Okyanusu’nun Afrika ve Avrupa’nın birleştiği nokta. Varışımızın ardından Tanca’yı panoramik olarak turluyoruz. Ardından otele transfer ve serbest zaman.

Kahvaltının ardından Fas'ın en güzel ksabalarından biri olan Mavi Şehir olarak bilinen Chefchaouen'e hareket ediyoruz. Burası maviye boyanmış evleri ve beyaz dar sokakları ve çiçekli evleri ile Chefchaouen'i çok seveceksiniz. Ardından Fes'e hareket. Varışımız ardından akşam yemeği ve konaklama Fes'teki otelimizde. 

 

Kahvaltının ardından Fes şehir turu. Burası tarihi medreselerle dolu Endülüs’ün bilim başkenti olmuş bir yer. Karaouine Camisi, Mellah Musevi Mahallesi, Neccarine Çeşmesi ilk ziyaret yerlerimiz. Ardından herşeyin satıldığı tezgahlarla dolu, safran kokulu Medina'ya uğruyoruz ve bir diğer kraliyet şehri olan Meknes'e doğru hareket ediyoruz. Büyük Mansur Ismail Türbesi ve tarihi surları gördükten sonra Meknes'in medinası ile bugünkü turumuz sona eriyor. Akşam yemeği ve konaklama Meknes'teki otelimizde.  

Kahvaltının ardından Rabat'a hareket. Varışımızın ardından panoramik olarak Rabat'ta göreceklerimiz arasında Kraliyet Sarayı, Muhammed V Anıt Mezarı ve Hassan Kulesi bulunuyor. Ardından nane çayı tatmak ve mola vermek için Bouregreg Nehri kıyısında kurulu Udaya Kalesi’ne uğrayacağız. Buradaki molanın ardından Marakeş'e hareket ve yine panoramik olarak burada da 800 yıllık Moresk mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Koutoubia Minaresi, Marakeş’in Kapalı Çarşısı “Souk”, kıtanın en hareketli meydanı Jma El Fna Meydanı, Bahia Sarayı ve Ba Ahmed Sarayı ziyaret edeceğimiz yerler. Akşam yemeği ve konaklama Marakeş'teki otelimizde. 

Kahvaltının ardından bir Unesco Dünya Mirası olan eski bir Portekiz şehri Essaouira’ya hareket ediyoruz. Burası Fas'ın kültür ve sanatta öne çıkan yerlerinden biri ve bir balıkçı kasabası. Buradaki bembeyaz evler yine dar sokaklara kurulmuş ve kapı ve pencereleri maviye boyanmış. Bu sevimli liman kentine doyamayacaksınız. Alışveriş için serbest zamanın ardından otele geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Bugün şehri keşfetmek, alışveriş yapmak için serbest zaman. 

Kahvaltının ardından Kazablanka havalimanına transfer ve saat 14:35'te Türk Havayolları'nın TK 618 sayılı uçuşu ile İstanbul'a hareket. Yerel saat 22.15 İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. 

Fas Turu

Casablanca
7 Gece - 8 Gün