Yükleniyor...

Brezilya & Arjantin Turu

Buenos Aires
9 Gece - 10 Gün
TUR PAKETİNİ SEÇİNİZ
ODA SEÇENEKLERİ
Double

TRY 0.00

Single

TRY 0.00

0-2 Yaş

TRY 0.00

2-6 Yaş

TRY 0.00

6-12 Yaş

TRY 0.00


0

Brezilya & Arjantin Turu Tur Programı

Sabah saat 08.00’da Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde buluşma ve saat 10.25’te Türk Havayolları’nın TK15 sefer sayılı uçuşu ile Buenos Aires’e hareket. Yerel saat 22.35’te varış ve karşılanmamızın ardından otele transfer.

Kahvaltının ardından Buenos Aires şehir turu. Arjantin bir Avrupa ülkesi izlenimi veren, mimarisi, birbirinden lezzetli yemekleri ve sokaklarından taşan Tango ile eşsiz bir kent. İlk durağımız Güney Amerika’nın Paris’i olan La Recoleta semti. Burada ayrıca Eva Peron’un (Evita) mezarının da bulunduğu Recoleta Mezarlığı da bulunuyor. Semti ve mezarlığı gördükten sonra Katedral ve Colon Tiyatrosu diğer ziyaret yerlerimiz. Son durağımız Buenos Aires’in 47 semtinden en ünlüsü olan rengarenk, orijinal evleri ile ünlü La Boca. Turun ardından serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz şehrin en ünlü tango mekanlarından birinde yapılacak Tango Gecesi’ne katılabilirler.

Kahvaltının ardından Güney Amerika kıtasının en varlıklı bölgelerinden biri olan San Isidro’ya hareket ediyoruz. Kolonyal dönemden kalma mimarisi ve taş döşeli yolları olan tarihi merkezi ziyaret ediyoruz.
Ardından Tigre’ye geçiyoruz. Meyve pazarı ve meşhur Victoria Sokağı’nda bulunan Tigre Klüp’ü gördükten sonra Tigre deltasında halka açık bir tekneyle 1 saatlik bir tekne gezintisi. Turun ardından otel dönüş ve serbest zaman.

 

Kahvaltının ardından havalimanına transfer ve yerel havayolları ile Iguazu’nun Arjantin tarafına uçuş. Havalimanında karşılanmamızın ardından Iguazu’nun Brezilya tarafına geçiyoruz ve bir Unesco Dünya Mirasi olan Iguazu Şelaleri’ni yürüyerek dolaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz Iguazu’nun derinliklerine bir tekne turu yapabilirler. Konaklama Iguazu’daki otelimizde.

Günümüz serbest. Dileyen misafirlerimiz Kuş parkına ekstra bir ziyaret düzenleyebilirler. Tropik yağmur ormanları tam 160 kuş türüne ev sahipliği yapmakta. Bu birbirinden güzel kuşları ve diğer birçok canlıyı fotoğraflayabileceğiniz, harika zaman geçireceğiniz bir tur olacak. Konaklama yine Iguazu’daki otelimizde.

Havaalanı transferine kadar serbest zaman. Öğle saatlerinde havalimanına transfer ve varışımızın ardından otele transfer ve odaların alınması. Akşam dünyanın en güzel dans gösterilerinden biri olan platformda samba şovu izleyeceğimiz ve akşam yemeğini yiyeceğimiz mekana transfer. Akşam yemeği ve şovun ardından otele dönüş.

Kahvaltının ardından Rio’yu geziyoruz. Kolonyal dönemin izlerini taşıyan dar caddelerden ve meydanlardan geçerek  Metropolitan Katedrali’ni ve Travesso pazarını,  Praca XV meydanını ve Candelaria Kilisesi’ni göreceğiz. Turun ardından serbest zaman.

Kahvaltının ardından ilk durağımız teleferiklerle çıkacağımız Sugar Loaf. Bu tepeden izleyeceğiniz Guanabara Körfezi’nin ve Rio’nun manzarası nefeslerinizi kesecek. Şehrin sembollerinden olan ünlü İsa Heykeli de yine burada bulunmakta. Turumuzun ardında otele dönüş ve serbest zaman.

Kahvaltının ardından yerel havayolları ile Sao Paulo’ya uçuşumuz için havalimanına transfer. Varışımızın ardından yapılacak panoramik şehir turunda Japon Mahallesi, tarihi şehir merkezi, Iburapuera Parkı ve katedral göreceğimiz yerler arasında. Otele yerleşme ve serbest zaman.

Odaların boşaltılmasının ardından havalimanına transfer ve bagaj ve bilet işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket.  

Brezilya & Arjantin Turu

Buenos Aires
9 Gece - 10 Gün