Yükleniyor...

Moskova - St. Petersburg Turu

Moscow
5 Gece - 6 Gün

EUR 699.00

' den başlayan fiyatlarla
TUR PAKETİNİ SEÇİNİZ
UÇUŞ BİLGİSİ

IST - VKO Atatürk / Vnukovo

01 Ağustos 2018

LED - IST Pulkovo / Atatürk

06 Ağustos 2018

ODA SEÇENEKLERİ
Double

EUR 699.00

-
Kişi
+
Single

EUR 909.00

-
Kişi
+
0-2 Yaş

EUR 150.00

-
Kişi
+
2-6 Yaş

EUR 599.00

-
Kişi
+
6-12 Yaş

EUR 599.00

-
Kişi
+

0

Moskova - St. Petersburg Turu Tur Programı

Atatürk Havalimanı dış hatlar terminali Türk Havayolları kontuarı önünde saat 05.00’de hazır bulunuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 413 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.50’de Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 10.35’te Moskova’ya varış ve özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu. Siyasi ve toplumsal çalkantılara sahne olmuş tarihi merkez Kızıl meydan, burada yer alan soğan şeklindeki çok renkli kubbesi ile ilginç St. Basil katedrali, Kremlin Sarayı, Bolşoy Tiyatrosu, Tverskaya caddesi, Gorki parkı, Novadieviçe manastrı, Kuğu gölü, Luzniki stadyumu, Lenin tepesi ve son olarak Moskova Üniversitesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.. Tur sonrası otelinize transfer ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan akşam yemekli Radisson Cruise tekne gezisine katılabilirler. (75 Euro) Tur bitimi otelimize transfer.

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek Moskova metrosu, Arbat caddesi ve Nazım Hikmet mezarlığı ziyareti turuna katılabilirler (35 Euro). Sanat galerilerini kıskandıran resimler, motifler ve mozaikler ile süslü istasyonları ziyaret edebilir, Paris’i aratmayan şık kafelerde Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadarak kendilerini hayatın akışına kaptırmış yerel halkı izleyebilirsiniz. Stalin tarafından 1931’de başlatılan Moskova metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimari ve dekorasyon bakımından dünyanın en güzel metrosu olduğu herkes tarafından kabul edilmektedir. Moskova’nın ortasından geçen Arbat sokağı, bu şehre yolu düşen herkesin en azından bir kere uğradığı, bir ucundan diğer ucuna kadar zevkle yürüdüğü, trafiğe kapalı bir yoldur. Burada mağazaların rengarenk vitrinlerini gezebilir, Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadabilirsiniz. Ardından büyük ozan Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret edeceğiz. Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Kremlin turuna katılabilirler. (50 Euro) 12. yy’da yaptırılan Moskova’nın yanı sıra Rusya’nın da simgesi haline gelen Kremlin gezimizde 2 ayrı katedrali gezeceğiz. Tur sonrası otele transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan büyüklüğü ve zenginliği ile seyircisine Anadolu Ateşi grubunu hatırlatan Rusya Milli Kostroma Dans Show programına katılabilirler (60 Euro). Tur bitimi otelimize transfer.

Kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve St.Petersburg’a yapacağımız yolculuk için tren istasyonuna transfer oluyoruz. Hızlı tren ile St. Petersburg’a hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak 4 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Çarlık Rusyası’nın başkenti, Bolşevik iktidarının Leningrad’ı, saraylarla, kanallarla ve köprülerle süslü St.Petersburg şehir turu için hareket ediyoruz. Petersburg’un Champs Elysees’si Nevsky Prospect, kışlık sarayın yer aldığı ve 1905 yılında ilk Rus devriminin başladığı Saray meydanı ve burada yer alan dünyanın en büyük sanat kolleksiyonuna sahip olan Hermitage müzesi, devrimin sembolu Aurora kruvazörü, eski liman fenerleri, Peter ve Paul Fortress Katedrali'ni panoramik olarak görüyoruz. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan St.Petersburg’un eşsiz güzellikteki kanalları ve ışıkları altında yapacağımız St.Petersburg Tekne Gezisi’ne katılabilir (35 Euro).Kuzeyin Venediği olarak adlandırılan St. Petersburg, Büyük Petro döneminde açılan kanallarıyla adacıklara bölünmüştür. Turumuz esnasında Neva nehri ve kanallar üzerindeki 18.yy’a ait büyüleyici mimari yapıları görme fırsatı bulacaksınız. Tur bitimi otelimize transfer.

Kahvaltının ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Petergoff Sarayı ve Parkı turuna katılabilirler (55 Euro). Finlandiya körfezinde bulunan ve Petro’nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirdiği yazlık saray, Paris’teki Versailles’a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir kompleksdir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Hermitage Sarayı ve Müzesi turuna katılabilirler (45 Euro). Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından ve Neva Nehri yanında bulunan dünyanın ve Rusya’nın en büyük müzelerinden Hermitage Müzesi, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Yapacağımız büyüleyici gezinin ardından otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek St. Petersburg Restoran’daki Rus Gecesi turuna katılabilirler (65 Euro). Tur bitimi otelimize transfer.

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Pushkin Kasabası & Ekaterina Sarayı & Kazan Katedrali turuna katılabilirler (55 Euro). 18. yy.’da Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi. 600 hektarlık bir alanı kaplayan kasabanın ana binası Katerina Sarayı. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekici olmasına rağmen özellikle yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı birçok turist tarafından ziyaret edilememektedir. Çarlık dönemi aristokrasinin Çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin`in eğitim gördüğü okul da yer alıyor. Tur sonrası otelimize transfer.  

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberinizin bildireceği saatte özel otobüsümüz ile havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayollarının TK 402 sefer sayılı uçuş ile saat 15.15’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile saat 18.45’te varış ve turumuzun sonu.

1
İptal
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 15 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Mavi Rota Tour’da saklıdır. Turun iptali durumunda Mavi Rota Tour, iptali bizzat bildirmek zorundadır. <br /> <br /> Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
2
Çocuk İndirimi
3
Sorumluluk sınırları
Dahil Olanlar
Belirtilen otellerde oda & kahvaltı dahil konaklama
Tüm transferler
Havalimanı vergileri
Belirtilen hava yolları ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Şehir turu
Türkçe rehberlik hizmeti
Hariç Olanlar
Yurt dışı çıkış harcı 15 tl
Ekstra harcamalar (öğlen ve akşam yemekleri vb.)
Şahsi harcamalar
Vize Ücreti

Moskova - St. Petersburg Turu

Moscow
5 Gece - 6 Gün

EUR 699.00

' den başlayan fiyatlarla