Yükleniyor...

Özbekistan Turu

Tashkent
8 Gece - 9 Gün
TUR PAKETİNİ SEÇİNİZ
ODA SEÇENEKLERİ
Double

TRY 0.00

Single

TRY 0.00

0-2 Yaş

TRY 0.00

2-6 Yaş

TRY 0.00

6-12 Yaş

TRY 0.00


0

Özbekistan Turu Tur Programı

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde bulunma. Özbekistan Havayolları HY 272 uçuşu ile Taşkent’e hareket. Taşkent’e varışımızın ardından alanda bizi bekleyen otobüsümüzle şehir turu. Şehir turunda ziyaret edeceğimiz yerler arasında Eski Şehir, Hoca İmam Kompleksi, Keffal Saşi Türbesi, Barak Han Medresesi, 16. yüzyılda yapılmış olan Kukeldaş Medresesi, Taşkent’in en canlı pazarı olan Çar-Su Halk Çarşısı, Özgürlük meydanı ve Timur’un doğumunun 660. Yılı anısına Başkan İslam Kerimov tarafından 1996'da açılmış Timurlar Tarihi Müzesi ziyaret edilecektir. Tur sonrası yerel bir restoranda yemek ve otelimize yerleşme.

Kahvaltının ardından Afrosiyob hızlı treni ile Semerkand’a yolculuk. Yolculuğumuz yaklaşık 2 saat sürecektir. (Taşkent – Semerkand 330 km.) Varışımız ardından otelimize transfer ve serbest zaman.

Kahvaltı sonrası UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan 15 ve 17.yüzyıllarda inşa edilmiş Uluğbey Medresesi, Telkari (Tilyo Kori) Medresesi ve Sirdari Medreseleri, Hoca Hızır Sarayı, Sah-i Zinde Türbeleri görülecektir. Öğle yemeğinden sonra ise, Timur İmparatorluğu'nun 4. sultanı Uluğ Bey’in gözlem evi; Uluğ Bey Rasathanesi Müzesi ile 6.yüzyılda kurulan Semerkand'ın kuzeyindeki en eski yerleşim yeri olan tarihi Afrasyab Harabeleri gezilecektir.

Kahvaltının ardından Buhara’ya hareket. (Semerkand – Buhara 268 km) Yol üzerinde Timur Han’ın doğum yeri olan Şehrisebz’e (Yeşil Şehir) uğruyoruz. Gezimizde sırasında Timur Han döneminden kalma Ak Sarayı, Timur ailesinin mezarlığı olan Dor-us Siyadat, Cuma Camii göreceğimiz yerler arasında. Buhara’ya varış ve otelimize yerleşme.  

Sabah kahvaltının ardından yapılacak şehir turumuzda Nasreddin Hoca Heykeli, Leb-i, Havuz Külliyesi, Orta Asya’daki en büyük medrese olan Kukeltaş Medresesi ve 16.yüzyılda yaptırılan Nadir Divan Bey Medresesi göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğinden sonra tarihi 5.yüzyıla dayanan şehrin en eski bölgesi; Buhara Ark Kalesi, Hz. Eyüp’ün mezarının olduğuna inanılan Çeşme-i Eyüp Türbesi,  9.yüzyılda yapılan Orta Asya’daki en eski camilerden Magaki Attari Cami ve Kalan Cami görülecek; Miri Arap Medresesi, ünlü astronom ve matematikçi Uluğ Bey tarafından yaptırılan Uluğ Bey Medresesi ve Naksibendi tarikatının kurucusu Bahaddin Nakşibendi Türbesi gezilecektir. 

Kahvaltının ardından Hiva’ya hareket. Bu yolculuk sırasında Kızılkum Çölü’nden geçeceğiz. Bu ıssız topraklar sincaplara ve kaplumbağalara ev sahipliği yapıyor. Yol üzerinde Amudarya Nehri’ni görmek için mola veriyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 5 saat sürecek. (Buahara – Hiva arası 435 km)

Kahvaltının ardından tüm gün Hiva şehir turu. Göreceğimiz yerler arasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki İçhan Kalesi, Kunya Ark kompleksi, inşaatı bitirilemeyen 26 metre yükseklikteki görkemli Kalta Minor Minaresi, Pehlivan Mahmut Türbesi, Hoca İslam Camisi ve Müzesi, Tashauli Sarayı ve Haremi bulunuyor. Akşamüstü Urgench Havalimanı’na transfer ve saat 21.00’da Taşkent’e hareket. 23.45’te varış ve otele yerleşme.

Kahvaltının ardından havalimanına transfer ve İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

1
İptal
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 15 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Mavi Rota Tour’da saklıdır. Turun iptali durumunda Mavi Rota Tour, iptali bizzat bildirmek zorundadır. <br /> <br /> Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
2
Çocuk İndirimi
3
Sorumluluk sınırları

Özbekistan Turu

Tashkent
8 Gece - 9 Gün