Yükleniyor...

Tibet ve Nepal Turu

Kathmandu
9 Gece - 10 Gün
TUR PAKETİNİ SEÇİNİZ
ODA SEÇENEKLERİ
Double

TRY 0.00

Single

TRY 0.00

0-2 Yaş

TRY 0.00

2-6 Yaş

TRY 0.00

6-12 Yaş

TRY 0.00


0

Tibet ve Nepal Turu Tur Programı

Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalindeki buluşmamızın ardından bilet ve bagaj işlemlerini tamamlayıp Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile 01:10'da Katmandu'ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 7 saat sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat sabah 11.00’da Kathmandu’ya varıyoruz. Alanda bizi bekleyen otobüsümüzle Katmandu şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Durbar Meydanı, büyüleyici Patan şehri, dünyanın en önemli Budist tapınaklarından biri olan Boudhanath Tapınağı ve ölü yakma merasimlerine ev sahipliği yapan Pashupatinath Tapınağı göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından otele yerleşme ve serbest zaman. Konaklama Katmandu'da.

Kahvaltının ardından Chitwan Milli Parkı' na hareket ediyoruz. Otele yerleşmemizin ardından serbest zaman. Milli park aktivelerinden faydalanabilirsiniz. Kano safari yapabilir, ormanda yürüyüş yapabilir ya da fil safarisi yapabilirsiniz. Konaklama Chitwan'da.

Kahvaltının ardından Pokhara'ya hareket ediyoruz. Pokhara, Himalayaların eşsiz manzarasına sahip birbirinden güzel gölleri bulunan muhteşem bir yer. Varışımız ardından Barahi Tapınağı, Pokhara’nın kıyısına kurulmuş olduğu Fewa Gölü, Pokhara Müzesi ve Gupteswar Mağarası ziyaret edeceğimiz yerler arasında.

Kahvaltının ardından Katmandu yakınlarında bulunan, Himalayalar manzaralı dağ köyü Nagarkot'a hareket ediyoruz. Muhteşem Everest ve Himalayalar manzarasına sahip bu şirin köyde dinlenmek için serbest zaman. Konaklama Nagarkot'ta.

Kahvaltının ardından Katmandu Havaalanına transfer ve Katmandu-Lhasa uçuşu ile Tibet'e hareket. Alanda bizi bekleyen aracımızla denizden 3660 metre yüksekliğiyle dünyanın en yüksek yerleşimi olan Lhasa şehir merkezine transfer. Yüksek irtifa nedeniyle gün boyu dinlenmek için serbest zaman. Konaklama Lhassa'da.

Kahvaltının ardından Lhassa’da, UNESCO Dünya Mirası listesindeki muhteşem Potala Sarayı’nı, Norbulingka Parkı’nı ve Sera Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından yerel bir Tibet ailesine konuk oluyoruz ve otelimize dönüyoruz.

Kahvaltının ardından Gyantse'ye doğru yola çıkıyoruz. Tibet’in muhteşem coğrafyasına hayran kalacağımız bu yolculuk esnasında 4798 metre zirveli Khamba La dağı, karlı zirvesiyle ünlü Nazin Khag Sa (7252m) ve 5045 m zirveli Karo La dağlarını geçip muhteşem güzellikteki Yamdrok –tso gölüne varıyoruz. Gyantse’ye varışımız ardından 14. yüzyıldan kalma bir kale olan Gyatse Dzong ve altın kubbeli Stupa Gyatse Kumbum’u ziyaret ediypruz. Kumkum'un içinde çok sayıda küçük şapeller vardır ve Tibetli Budist kesişlerin son derece çarpıcı resimleriyle süslenmiştir. Ardından 90 km ileride Tibet’in 2. büyük şehri olan Shigatse (3900 mt rakımlı) ye varıyoruz. Şehrin ünlü Tashilhunpo Manastırı güncel hayatın içinde fonksiyonelliğini muhafaza edebilmiş Tibet'in en büyük manastırlarından birisi olma özelliğine sahiptir. Burayı ziyaret ettikten sonra otelimize dönüş. Konaklama Shigatse'de.

Kahvaltının ardından Lhassa’nın diğer önemli mekanları olan Drepung Manastırı, Jokhang Tapınağı, hem mimarı hem inanç açısından Han ve Tibet kültürünün muhteşem bir karışımı olan ve Barkhor caddesi çevresinde bulunan Bustling Pazarı, geleneksel Tibet Hastanesi ve Halı Fabrikası bugün göreceğimiz yerler arasında. Konaklama Lhassa'da.

Kahvaltının ardından havaalanına transfer ve Katmandu'ya uçuş. Katmandu'ya varışımız ardından otele yerleşme. Konaklama Katmandu'da.

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılış ve Katmandu Havaalanına transfer. Vedalaşma ve pasaport işlemlerinin ardından yerel saatle 12:30'da hareket edecek olan Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul'a uçuyoruz. 8 saat 5 dakikalık uçuşun ardından 17:50'de İstanbul Atatürk Havaalanı'na varış ve turumuzun sonu. 

Tibet ve Nepal Turu

Kathmandu
9 Gece - 10 Gün