Yükleniyor...

Bhutan Turu

Thimphu
7 Gece - 8 Gün
TUR PAKETİNİ SEÇİNİZ
ODA SEÇENEKLERİ
Double

TRY 0.00

Single

TRY 0.00

0-2 Yaş

TRY 0.00

2-6 Yaş

TRY 0.00

6-12 Yaş

TRY 0.00


0

Bhutan Turu Tur Programı

Bhutan’ın Paro havalimanına yaklaşırken Himalayaların çarpıcı görüntüsüyle buluşuyoruz. Paro vadisine girişimizle birlikte ormanlı tepeleri geçiyor ve vadiden aşağıya akan Pa Chu nehrinin ışıltılı güzelliğini izliyoruz. İlerideki tepelerde bulunan Paro Dzong Kalesi ve Ta Dzong Kulesi ise manzaramıza ayrı bir güzellik katıyor. Paro havalimanındaki karşılanmamızın ardından geleneksel ve modernin bir karışımı olan Thimpu’ya, Bhutan’ın başkentine hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Thimphu’da. 

Bugün şehirdeki bazı önemli mekanları ziyaret ediyoruz. Bunların arasında, bazıları yüzyıllar önceden kalma Budist yazılarını ve kitaplarını, ayrıca Himalayalar kültürü ve dini hakkında bazı modern akademik kitapları barındıran Ulusal Kütüphane, öğrencilerin Bhutan’ın 13 geleneksel sanatını öğrendikleri Zorig Chusum Enstitüsü, Tekstik ve Halk Mirası Müzesi ve Trashichhodzong bulunuyor. Trashichhodzong kralın taht odasının ve çeşitli hükümet ofislerinin bulunduğu ayrıca rahip sınıfının yazlık ikamet yeri olan görkemli bir kale-tapınak. Tur bitimi otelimize dönüş.

Kahvaltının ardından 1955 yılına kadar Bhutan’ın başkentliğini yapmış Punakha’ya hareket ediyoruz. 75 kilometrelik yolculuğumuz yaklaşık 3 saat sürecek. Punakha’ya varışımızın ardından otele yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama buradaki otelimizde.

Mo Chu ve Pho Chu nehirleri tarafından beslendiğinden Bhutan’ın en bereketli vadisi olan Punakha yine bu sebeple ılıman bir iklime sahip. Kahvaltının ardından iki nehrin birleştiği yerde bulunan Punakha Dzong’u ziyaret ediyoruz. Burası kış mevsiminde halen merkezdeki rahiplerin ikamet yeri olarak kullanılmakta. Yangın, deprem ve sel felaketi geçirmesine rağmen ihtişamından hiçbir şey kaybetmemiş bu yapıyı ziyaret ettikten sonra son durağımız yeni inşa edilmiş bir stupa olan Yulley Namgyal Chorten. Konaklama Punakha’da.

Sabah kahvaltımızı, muhteşem manzarası ile sizi büyüleyecek Dochula Geçidi’nde alıyoruz. Dağ sırtlarının eşsiz manzarası gerçekten insanı büyülüyor. Kahvaltıdan sonra Paro’ya dönüş. Yol üzerinde Simtokha Dzong ziyareti. 1627 yılında inşa edilen bu dzong, vadinin aşağısındaki alçak bir sırt üstünde durmaktadır. Dil ve Kültür Çalışmaları Enstitüsü'nü ve avludaki dua tekerleklerinin ardında görünen 300'den fazla ince işlenmiş kayrak oymacılığı örneklerini göreceğiz. Otele dönüş ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Paro’daki otelimizde.

Sabah kahvaltı sonrası Kaplan Yuvası da denilen efsanevi Taktsang Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Efsaneye göre Mahayana Budizm’in kurucusu Guru Rinpoche buraya bir kaplanın sırtında gelir ve burada 3 ay boyunca meditasyon yapar. Manastır ise 1684 yılında inşa edilmiştir. Manastır dik bir uçurumun kenarına kuruludur ve sunduğu Paro vadisi manzarası muhteşemdir. Burada ayrıca şimdi Ulusal Müze olan Ta Dzong’u ziyaret edeceğiz. Müzede tarihi silahlar, zırhlar, ev ve tekstil ürünleri gibi birçok malzeme sergilenmekte. Öğleden sonra Drukgyel Dzong ziyareti ve yerel pazar ziyareti. Otele dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

Kahvaltıdan sonra Paro Haa ziyareti. Güne erken başlıyor ve Rhododendron ormanından geçerek Chele-la geçidine varıyoruz. Jichu Drakey ve Chomolhari dağlarının muhteşem manzarasına ulaşıyoruz. Daha da muhteşem manzaralar eşliğinde Haa’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Piknik olarak alacağımız öğle yemeğinden sonra beyaz tapınak olarak ta geçen ünlü Lhakhang Karpo Tapınağı ve kara tapınak olarak ta geçen ünlü Lhakhang Nagpo Tapınağı ziyaretleri. Ardından üç büyük Tanrıyı simgeleyen Rig Sum Gonpa tepeleri ziyareti. Akşamüstü otele dönüş ve akşam yemeği ve konaklama otelde.

Sabah kahvaltının ardından Paro havalimanına transfer ve İstanbul’a hareket. İstanbul’a varışımız ardından turumuzun sonu.   

Bhutan Turu

Thimphu
7 Gece - 8 Gün