Yükleniyor...

Büyük Vietnam Turu

Hanoi
7 Gece - 8 Gün
TUR PAKETİNİ SEÇİNİZ
ODA SEÇENEKLERİ
Double

TRY 0.00

Single

TRY 0.00

0-2 Yaş

TRY 0.00

2-6 Yaş

TRY 0.00

6-12 Yaş

TRY 0.00


0

Büyük Vietnam Turu Tur Programı

Vietnam’ın başkenti Hanoi’ye varış ve havalimanında karşılanma. 1000 yıllık bir geçmişe sahip kentte bugün yaklaşık 8 milyon insan yaşıyor ve Vietnam’ın en kalabalık şehri. Otele transfer, odaların alınması ve serbest zaman.

Kahvaltıdan sonra tüm gün şehir turu. Ziyaret edeceğimiz yerler arasında, Vietnam bağımsızlık hareketinin lideri Ho Chi Minh’in anıt mezarı, Çinli filozof Konfüçyüs adına yapılmış en eski tapınak olarak bilinen Hanoi Edebiyat Tapınağı, Quan Thanh Tapınağı, Hanoi’deki en eski Budist tapınağı olan Tran Quoc Pagoda ve şehir müzelerinden biri bulunuyor. Öğleden sonra Vietnam’ın ıslak pirinç kültüründen günümüze gelmiş Suda Kukla Performansı’nı izliyoruz. Konaklama Hanoi’de.

Kahvaltının ardından Halong Körfezi’ne doğru, huzurlu Kızıl Nehir deltasının içinden geçerek yaklaşık 4 saat sürecek yolculuk. Öğlen gemiye varıyor ve öğle yemeğimiz servis edilirken Halong Körfezi’nde açılıyoruz. Yemekten sonra adalardan birinin zirvesine çıkıyor ve her yeri küçük adalarla süslü Halong Körfezi’ni yukarıdan görme fırsatı yakalıyoruz. Akşam üstü, yolculuğumuz devam ederken ilginç bir balıkçı kasabasına uğrayacağız. Konaklama gemide.  

Sabah erken Thai Chi seansı için kalkıyoruz ve bir yandan güneşin doğuşunu izlerken bir yandan Thai Chi yapıyoruz. Kahvaltının ardından kalkerden oluşan harika bir mağarayı ziyaret ve gemi yolculuğumuzun sonu. Hanoi havalimanına transfer ve Danang’a uçuş. Otele transfer. Konaklama Danang’da.

Hoian bir UNESCO Dünya Mirası. 16. ve 18. yüzyıllarda ticaretin merkezi olmuş kent, bu özelliğini kaybettikten sonra aynı kalmış. Nehir kıyısına kurulu ve yüzyıllardır yapısını korumayı başarmış bu kent dar sokakları, köprüleri, terzi dükkanları ile turistlerin ilgi odağı. Konaklama Danang’da.

Saigon’a olan uçuşumuza kadar serbest zaman. Saigon’a varışımızın ardından Savaş Kalıntıları Müzesi, Yeniden Birleşme Sarayı, Notre Dame Katedrali ve Ben Thanh pazarı ziyareti. Günün geri kalanı serbest.

Kahvaltının ardından Ben Tre eyaletine hareket. Yolda Tien Giang’ta mola veriyoruz ve Vinh Trang Pagoda’yı ziyaret ediyoruz. Ardından Hung Vuong iskelesine geliyoruz ve burada Ben Tre nehirinde yerlilerin kullandığı teknelere biniyor ve yerlilerin günlük yaşamlarına birinci elden şahit oluyoruz. Ardından bir kasabada yürüyüş turu yapıyoruz ve tekrar teknemize binip Hung Vuong iskelesine dönüyoruz. Saigon’daki otele transfer ve konaklama.

Vietnam Savaşı sırasında savunma amaçlı yapılmış, içinde mutfak, depolama alanları ve hatta hastane bulunan ve neredeyse 200 kilometreyi bulan muazzam Cu Chi Tünelleri ziyaretinden sonra Saigon havalimanına transfer ve İstanbul’a dönüş

Büyük Vietnam Turu

Hanoi
7 Gece - 8 Gün