Yükleniyor...

Meksika - Küba Turu

Mexico City
8 Gece - 9 Gün
TUR PAKETİNİ SEÇİNİZ
ODA SEÇENEKLERİ
Double

TRY 0.00

Single

TRY 0.00

0-2 Yaş

TRY 0.00

2-6 Yaş

TRY 0.00

6-12 Yaş

TRY 0.00


0

Meksika - Küba Turu Tur Programı

Sabah erken saatlerde Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde buluşup aktarmalı olarak Mexico City’ye doğru yola çıkıyoruz. Varışımız akşam üstü saatlerinde olacak. Otele yerleşmenin ardından akşam eğlencesine kadar serbest zaman. Akşam geleneksel kıyafetleri ile Mariachi sokak müzisyenlerinin toplandıkları Garibaldi Meydanı´nda yemekli bir eğlencede olacağız ve çok eğleneceğiz. Yemekli eğlence sonrası otele dönüş.

Bugün Mexico şehir turuna çıkıyoruz. Mexico Meksika’nın başkenti ve 20 milyon nüfusuyla dünyanın en büyük metropollerinden. İlk olarak bir UNESCO Dünya Mirası olan Mexico’nun tarihi merkezini ziyaret ediyoruz.  Eski bir Aztek tapınağı olan Metropolitana Katedrali, Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı ziyaret edeceğimiz yerler. Ardından Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret.  Özellikle Aztek kültürüne ait zengin eserlerin sergilendiği müzede dünyaca ünlü Güneş Taşı’da sergilenmekte. Üzerinde Azteklere ait takvimin gösterildiği bu devasa taş aslında üstünde insan kurban edilen 3.6 mt çapında ve 26 ton ağırlığında olan bir taş.  Turumuzun bitiminde otelimize dönüş. Öğleden sonraki durağımız Teotivakan Piramitleri. Teotivakan antik şehri de bir UNESCO Dünya Mirası Listesi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu, Quetzalcoatl Tapınağı; Kelebekler Sarayı göreceğimiz yerler arasında.

Sabah kahvaltı sonrası havalimanına transfer ve Cancun’a uçuş. Otele transferin ardından kısa bir dinlenme molası ve ardından Cancun sahillerinin en güzellerinden olan Mohares Adaları’na hareket. Buraya yerel tekneler aracılığıyla ulaşıyoruz. Cancun’un bembeyaz plajlarında keyifli bir gün geçireceksiniz. Tur bitimi Cancun’un merkezine ve otele transfer.  

Sabah erken kahvaltının ardından Yukatan yarım adasının en büyük antik Maya kenti Chichen Itza‘ ya hareket. Burası 300 hektarlık bir alanı kaplayan bir UNESCO Dünya Mirası. Buradaki güney bölgesi yapılarının çoğu 8. ve 10. yüzyıllar arasında Maya topluluğunun geliştiği zamanlarda yapılmış. Ancak toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi ve jaguar ve kartal motifleriyle bezeli Savaşçılar Tapınağı gibi diğer bazı yapılar Tolteklerin izini taşıyor. Mayalar tüccar bir topluluktu ve Tolteklerden bazı mimari teknikleri kendilerine almış olabilirler. Ya da biri diğerini kuşatmış ve fethetmiş te olabilir. Gezimizde ayrıca salyangoza benzemesi nedeniyle “Caracol” denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi; yağmur tanrısı ChacMool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunmakta. Turun ardından Cancun’a dönüş.

Kahvaltının ardından havalimanına transfer ve Havana’ya uçuş. Alanda karşılama ve otelimize transfer. Yerleşmenin ve kısa bir molanın ardından Havana şehir turu. İlk inşa edildiği haliyle kendini korumayı başarmış, en yeni Amerikan arabaların 60 model olduğu, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’da ilk olarak art-deko ve modern mimarinin karışımı Vedado Bölgesi'nden geçilerek ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz. Ünlü Capitol binası, Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco göreceğimiz yerler arasından. Yürüyerek dolaşacağımız eski sokaklarda çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Ernest Hemingway’in sıkça uğradığı La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı göreceğiz. Tüm bunları yaparken Küba’nın müziği etrafımızda olacak.

Kahvaltının ardından ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki Cienfuegos kentini ve meydanı ve eski tiyatroyu ziyaret edeceğiz. Ardından Trinidad şehrine devam ediyoruz. Burada tarihi sokaklarda yürüyeceğiz ve Plaza Mayor ve ROM müzesini ziyaret edeceğiz. Bir barda yöresel kokteyl tadımından sonra otele yerleşme ve serbest zaman.

Erken kahvaltının ardından Santa Clara ‘ya hareket. Plaza Ernesto Che Guevara ve Che müzesi ziyaretleri. Ardından Santa Clara kent merkezini, tarihi zırhlı tren meydanını ziyaret ettikten sonra Havana ‘ya dönüş. Konaklama Havana’da.

İlk olarak tütün tarlalarını geziyor ve tütünün nasıl yetiştirildiği hakkında bilgi alıyoruz. Ardından Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'nı ziyaret ediyoruz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarasını seyrettikten sonra Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçiyoruz. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz. 

Otelden çıkışımızın ardından transfere kadar serbest zaman. Havalimanına transfer ve aktarmalı olarak İstanbul uçuşu. İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.

Meksika - Küba Turu

Mexico City
8 Gece - 9 Gün