Yükleniyor...

Nepal Turu

Kathmandu
7 Gece - 8 Gün
TUR PAKETİNİ SEÇİNİZ
ODA SEÇENEKLERİ
Double

TRY 0.00

Single

TRY 0.00

0-2 Yaş

TRY 0.00

2-6 Yaş

TRY 0.00

6-12 Yaş

TRY 0.00


0

Nepal Turu Tur Programı

Dağlarla çevrili, bereketli Katmandu vadisi Nepal’in tarihsel kalbini oluşturur. Nepal, tapınaklarından, manastırlarından ve diğer yapılarından da anlaşılabileceği gibi geleneklerine ve dinine çok bağlı bir ülkedir. Katmandu havalimanına varışımızın ardından karşılanma ve otelimize transfer.

Bu sabah dileyen misafirlerimiz sabah erken saatlerde Everest dağına bir uçuş gerçekleştirebilirler. (Ekstra olarak düzenlenir.) Kahvaltının ardından Katmandu’yu dolaşıyoruz.  İlk olarak tapınak evinin balkonundan adanmışların selamlarını kabul eden Yaşayan Tanrıça'nın tapınağını ziyaret edeceğiz. Eski Nepal Krallığı’nın merkezi Hanuman Dhoka Sarayı ve Durbar Meydanı diğer ziyaret duraklarımız. Ardından 2000 yıl önce yapıldığı söylenen görkemli Swayambhunath Tapınağı’nı görüyoruz. Öğleden sonra Patan turu. Katmandu’nun 5 km. uzağında bulunan Patan Nepal’in güzel sanatlar şehri ve etrafı 3. yüzyılda yapılmış 4 tane stupa ile çevrelenmiş. Krishna Tapınağı, Mahaboudha Tapınağı ve Hiranya Varna Mahavihar ziyaret edeceğimiz yerler. Ardından Patar Durbar Meydanı ve Tibet El Sanatları Merkezi’ni ziyaret ediyoruz. Turumuz Tibet Mülteci Kampı ziyareti ve el dokuması Tibet halılarının işlenmesini görebileceğiniz Tibet El Sanatları Merkezi ziyaretleri ile son buluyor.

Kahvaltının ardından yaklaşık 6 saat sürecek olan Chitwan’a hareket. Öğleden sonra otele yerleşmemiz ve öğle yemeğinin ardından Chitwan Milli Parkı’na vahşi yaşamı gözlemlemeye gidiyoruz. Bengal kaplanı ve tek boynuzlu gergedanı ile ünlü bu park Nepal’in ilk milli parkı. Gezinin ardından otele dönüş ve akşam yemeği.

Bugün bütün günümüz konaklayacağımız otelin rehberliğiyle milli park aktiviteleri ile geçecek. Konaklama, öğle ve akşam yemekleri otelde.

Kahvaltının ardından Pokhara’ya hareket. Yolculuğumuz yaklaşık 5 saat sürecek. Pokhara, karlı dağ zirveleri, karla beslenmiş gölleri ve nehirleri  ile eşine ender rastlanır manzaralar sunuyor. Otele varışımız ardından Pokhara’nın muhteşem doğasında serbest zaman.

Kahvaltıdan sonra Pokhara turu. Himalayaların bu kladar yakından bu kadar güzel izlenebildiği dünyada Pokhara’dan başka yer yok. Burada ayrıca gezginlerin uğrak yeri olan Bindhyavasani Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından yine muhteşem doğa manzaraları sunan Phewa gölünde 1 saatlik tekne turuna çıkacağız. Otele dönüş ve konaklama.

Kahvaltıdan sonra Katmandu’ya uçuyoruz. Varışımız ardından otele transfer. Öğleden sonra Katmandu’nun Thamel şehrinde alışveriş turu. Thamel’in dar sokaklarında mücevherden dağ malzemeleri satan dükkanlara, barlardan restoranlara, el sanatları satan dükkanlardan büyük mağazalara her şeyi bulabilirsiniz.

Kahvaltının ardından havalimanına transfer ve İstanbul’a hareket. İstanbul’a varışımızın ardından gezimizin sonu.

Nepal Turu

Kathmandu
7 Gece - 8 Gün