Yükleniyor...

Uganda Goril Safari

Entebbe
5 Gece - 6 Gün
TUR PAKETİNİ SEÇİNİZ
ODA SEÇENEKLERİ
Double

TRY 0.00

Single

TRY 0.00

0-2 Yaş

TRY 0.00

2-6 Yaş

TRY 0.00

6-12 Yaş

TRY 0.00


0

Uganda Goril Safari Tur Programı

Entebbe havalimanına sabahın erken saatlerinde varışımızın ardından karşılanma ve otele transfer. Entebbe Victoria gölünün kenarına kurulmuş sakin bir kent ve “boda bodas” denilen moto bisikletlerle ya da yürüyerek çok rahat keşfedilebilir. Uganda’nın insanları oldukça sıcakkanlı. Entebbe’yi keşfederken birçok farklı yemeği bulabileceğiniz restoranlarda ya da barlarda insanlarla sıcak sohbetler yapabilirsiniz. Otele transferimiz ardından serbest olan zamanda ekstra olarak Ngamba Adası Şempanze Sığınağı gezisi düzenlenebilir. Bir diğer seçeneğimiz ise Uganda Vahşi Yaşam Eğitim Merkezi ziyareti. Bu merkezde yakın mesafeden şempanzeleri görmek, hayvanlarla çalışan insanların perde arkasında yaşadıklarını gözlemlemek ya da Victoria gölünde lüks bir tekneyle tur yapmak mümkün. Konaklama Boma Guest House’da. Boma, aile tarafından işletilen küçük bir konukevidir. Dönüştürülmüş bir konut evi olan Boma, sakin ve rahat bir konaklama ve huzurlu bir atmosfer sunmaktadır. En-suite banyolu odaların her biri kendine ait bir verandaya sahiptir ve benzersiz bir şekilde dekore edilmiştir. Talep üzerine gurme yemekler hazırlanmaktadır. Konuklar, her gün bar alanının yanı sıra konukevinin geniş bahçesi, özel yüzme havuzu ve Victoria Gölü’ne bakan güzel manzaralara sahip geniş verandadan yararlanabilirler.

Kahvaltının ardından Entebbe yurt içi havalimanına transfer ve 1 saatlik uçuşun ardından Bwindi Geçilmez Milli Parkı’nda bulunan konaklama yapacağımız Buhama Lodge’a transfer. Otelimize yapacağımız yolculuk sık ormanların arasından ve yerel kasabalardan geçecek ve bize oldukça ilginç ve güzel manzaralar sunacak. İki gece konaklayacağımız Bwindi Geçilmez Milli Parkı’nda yürüyüş yapabilir, yerel bir okulu ziyaret edebilir ya da Batwa pigme köyünü ziyaret edebilirsiniz.
Uganda'nın güneybatısındaki Büyük Rift Vadisi'nin kenarında yer alan Bwindi Milli Parkı, Uganda'daki en çeşitli orman olarak kabul edilir. Doğu Afrika'da ova ve dağ habitatlarının buluştuğu az sayıdaki geniş orman alanlarından biri olan alan, otlar, sarmaşıklar ve çalıların yoğun olduğu bir yerdir. 120'den fazla memeliye ev sahipliği yapan, 345 kuş türü, 200 tür kelebek ve 160 tür ağaçtan oluşan Bwindi, Doğu Afrika'daki en zengin ekosistemlerden biridir.

Bugün tecrübeli şoför ve rehberimiz ile goril safari macerasına başlıyoruz. Yoğun yeşillik ve dik tırmanışlarla yapılan yolculuk, dağ gorillerini doğal yaşam alanlarında izleme deneyimiyle ödüllendiriliyor. Bu muhteşem maymunların arasında, günlük yaşantılarını paylaşma ve günlük aktivitelerini deneyimleme fırsatınız olacak. Dağ gorilleri son derece nadirdir ve vahşi doğada sadece yaklaşık 850 tanesi kalmıştır. Bu hemen unutamayacağınız bir deneyim olacak. Yolculuğun ardından, konaklama yerine dönüş ve eğer zamanımız yeterse rehberli bir öğleden sonra orman yürüyüşü yapacağız. Unutmayınız ki bu yolculuklar altı saat veya daha uzun sürmekte ve yüksek irtifalarda, yaygın olmayan yollarda yapılmaktadır ve yorucu olabilir. Ayrıca, dağ gorilleri vahşi hayvanlardır ve bu nedenle onları görmek garanti edilemez. Ancak görülme oranları % 95'in üzerindedir.

Serbest olan bugünde kişisel tercihinize göre tecrübeli vahşi yaşam rehberleri ile ormanda yürüyüş yaparak harika manzaralar ve farklı canlıları görme fırsatı yakalayabilirsiniz, ya da Bwindi’deki yerel toplulukları ziyaret edebilir burada muz yetiştiricilerini, okula giden çocukları ya da geleneksel şifacıları görebilir, hayatlarına tanık olabilirsiniz.

Yaklaşık 3 saatlik bir yolculukla Queen Elisabeth Milli Parkı’nın güneyinde bulunan Ishasha’ya hareket ediyoruz. Burada yerlileri kendi yerlerinde ziyaret ediyoruz ve ürettikleri ürünleri ve yaşamlarını tanıyoruz. Öğleden sonra ise buffalo, kobra ya da Uganda’ya özgü ağaca çıkan aslanları gözlemlemek için arabalarla gezinti yapıyoruz. Ishasha Vahşi Yaşam Kampı’nda konaklama.
Ishasha Wilderness Camp, Ntungwe nehrinde bulunan Kraliçe Elizabeth Ulusal Parkı'nın Güney Ishasha bölgesinde yer almaktadır ve vahşi doğanın keyfini çıkartan insanlar için cennet gibi bir sığınaktır. Bu seçkin kamp, bölgedeki büyük incir ağaçlarının dallarına dinlenmek için çıkan aslanları ile ünlüdür ve Kraliçe Elizabeth Ulusal Parkı'nın bu bozulmamış uzak güney bölgesinde kaliteli konaklama ve hizmetler sunmaktadır.

Kahvaltının ardından Entebbe’ye uçuş için transfer. Entebbe havalimanından İstanbul’a uçuş ve İstanbul’a varışımız ardından turumuzun sonu.

Uganda Goril Safari

Entebbe
5 Gece - 6 Gün