Yükleniyor...

Moğolistan Turu

Ulan Bator
6 Gece - 7 Gün
TUR PAKETİNİ SEÇİNİZ
ODA SEÇENEKLERİ
Double

TRY 0.00

Single

TRY 0.00

0-2 Yaş

TRY 0.00

2-6 Yaş

TRY 0.00

6-12 Yaş

TRY 0.00


0

Moğolistan Turu Tur Programı

Saat 16.00’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Saat 19.05’te Türk Hava Yolları’nın TK 342 sefer sayılı uçuşuyla Ulan Batur’a hareket. Uçakta geceleme.

Ulan Batur’a varış ve karşılanmamızın ardından otele transfer.  Otele yerleşmemizin ardından kısa bir Ulan Batur şehir turu. Sukhbaatar Meydanı, Cengiz Han Anıtı ve şehrin panoramik bir manzarasını sunan Zaisan Tepesi göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeğinden önce ise geleneksel bir Moğol folklor gösterisi izleyeceğiz. Ulan Batur’da konaklama.

Kahvaltının ardından Dalanzadgad’a uçmak için havalimanına transfer. Varışımızın ardından Flaming Hills (Yanan Tepeler) olarak ta bilinen Bayanzag’a hareket. Bayanzag, bütün dinozor iskeletleri ile dinozorların fosilleşmiş yumurtaları ile ünlü, 20. yüzyılda Amerikalı kaşif Roy Chapman Andrews tarafından keşfedilen bir yer. Bölgeyi gezdikten sonra Saxaul Ormanı’nda bir gezinti yapıyoruz ve geceyi turistik ger kampında yani göçebe çadırında geçiriyoruz.

Moğolistan’ın “Şarkı Söyleyen Tepeleri” olarak bilinen en büyük kumulu Güney Gobi’deki Khongor Els Kumulu’na hareket. Bu muazzam yer 180 km. uzunluğunda ve 20 km. genişliğinde. Kumulun kuzey kıyısında Khongor nehrinin yakınında bir vaha bulunmakta. Geceyi yine turistik ger kampında geçiriyoruz.

Gobi Gurvan Saikhan Dağları’na hareket. Burası Altay Dağları’nın sonu ve burada vahşi koyun, altın kartal, akbaba ve dağ keçisi gibi vahşi hayvanları görme şansımız var. Yolyn Am buzul kanyonunda yürüyüş. Konaklama ger kampta.

Dalanzadgad’a şehrine hareket ve oradan Ulan Batur’a uçuş. Varışımızı takiben  Boghd Han’ın Kışlık Sarayı ve Ulusal Tarih Müzesi ziyaretleri. Öğleden sonra ise alışveriş ve dinlenme için serbest. Akşam veda yemeğinden sonra konaklama Ulan Batur’da.

Havalimanına transfer. Saat 11.45’te Türk Hava Yolları’nın TK 343 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 17.05’te varış.

Moğolistan Turu

Ulan Bator
6 Gece - 7 Gün