Yükleniyor...

Goa'lı Hindistan Turu

Goa
9 Gece - 10 Gün

Binlerce yıllık kültürlerin, Buda'nın, Taj Mahal'in ülkesi Hindistan. Yemyeşil doğası ve muhteşem kumsallarıyla Hindistan'ın en egzotik yeri Goa...

Daha Fazla
TUR PAKETİNİ SEÇİNİZ
ODA SEÇENEKLERİ
Double

TRY 0.00

Single

TRY 0.00

0-2 Yaş

TRY 0.00

2-6 Yaş

TRY 0.00

6-12 Yaş

TRY 0.00


0

Goa'lı Hindistan Turu Tur Programı

Delhi’ye varışımız ardından havalimanında karşılanma ve otele transfer. Yeni Delhi gittikçe gelişen bir şehir. Şehirde 25’ten fazla sanat galerisi bulunmakta ve bu anlamda Bombay ve Kolkata şehirlerini geride bırakmış durumda. Şehirde hemen her gün sanatsal ya da kültürel bir aktivite bulmak mümkün. Konaklama Delhi’deki otelimizde.

Kahvaltının ardından Eski ve Yeni Delhi’nin gezilmesi. Delhi günümüz Hindistan’ın başkenti ve eski ile modernin harika bir birleşimi. Yedi antik şehirden oluşan Delhi 11. yüzyıldan günümüze birçok imparatorluk ve krallık gördü ve tüm bu tarihin izlerini hala üzerinde taşıyor. Şehir inanılmaz çeşitlilikte mimari yapılara sahip. Eski Delhi 1650 yılında o zamanların Babür İmparatorluğu’nun başkenti olmuş. Burada dışarıdan Kızıl Kale’yi görüyoruz. Ardından Hindistan’daki en büyük camii olan Jama Camii ve ardından renkli ve kalabalık Chandni Chowk pazarını ziyaret ediyoruz. Son durağımız ise Mahatma Gandhi’nin 1948 yılında Nathuram Godse tarafından suikaste uğradığı yer olan Raj Ghat’ı ziyaret ediyoruz. Burası şimdi Zeenat-ul Masjid (Hindistan’ın en güzel camii)’in tepeden baktığı yemyeşil ağaçlarla bezeli güzel bir park.
Yeni Delhi 1920li yıllarda İngilizler tarafından tasarlandı ve yapılmaya başlandı. Bu sebeple Yeni Delhi geniş caddelerin, büyük ve etkileyici hükümet binalarının ve yeşil parkların ve bahçelerin şehridir. Burada 13.yüzyılda inşa edilmiş zafer anıtı niteliğindeki minare Kutub Minar ve erken Babür mimarisinin en güzel örneklerinden sayılan 8 senede tamamlanmış Hümayun Türbesi ziyaret edeceğimiz yerler. Başkanlık sarayı ve parlamento binası ise son duraklarımız. Serbest zaman ve konaklama için otele dönüş.

Kahvaltıdan sonra Agra’ya hareket. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğun ardından aşk adına yapılmış en görkemli yapıt olan Taj Mahal’i ziyaret ediyoruz. İnşaatına 1631 yılında başlanan yapının tamamlanmasının 22 yıl sürdüğü ve yapımında 22.000 işçinin çalıştığı söyleniyor. Efsaneye göre yapı, efsanevi mimar Ahamad Lahori tarafından yapılmış ve Lahori aynı yapıtı bir daha yapamasın diye elleri kesilmiş ve gözleri kör edilmiş. Mükemmel oranları, akşam güneş batarken kızıla kaçan gündüz ise bembeyaz parlayan mermeri, hatlarındaki mükemmellik ve süslemesi… Taj Mhal’i eşsiz kılan birçok özellik mevcut.  Ardından bir UNESCO Dünya Mirası olan Agra Kalesi’ni ziyaret. Agra’da kalabalık çarşıların içinden geçip yerel hayata şahit olacağız.

Kahvaltının ardından yaklaşık 5 saat sürecek Jaipur yolculuğu için hareket ve yol üzerinde Babürlerin Fatehpur Sikri şehrini ziyaret. 1571-1584 yılları arasında Babür hanedanının imparatorluk şehri olan Fatehpur Sikri, Babür İmparatoru Ekber tarafından yaptırılmıştır. Bu ıssız kentin mimari ihtişamı kelimelerle tarif edilemez ve sadece görkemli yapılarının auralarını görerek anlaşılabilir. Jaipur’a varış ve buradaki otelimizde konaklama. Varışımız ardından dilerseniz Hindistan’ın en bilinen mekanlarından olan Raj Mandir sinemasında film izleyebilir ya da fil üzerinde trekking yapabilirsiniz.

Pembe şehir olarak ta bilinen Jaipur Rajastan eyaletinin başkenti. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğumuzun ardından, Hindistan’ın özellikle tekstil ve mücevher ve halı alışverişi bakımından merkezi sayılan Jaipur’daki renkli hayat gözlerinizi kamaştıracak. Kahvaltıdan sonra Amber Kalesi’ni ziyaret. Amber Kalesi Rajput mimarisinin en güzel örneklerinden biri. Kalenin yukarı taraflarına jip ile çıkıyoruz. Kalenin içerisi fildişi ve cam işçiliğinin en güzel örnekleri ile bezenmiş salonlarla dolu ve bu salonlar ve odalar arasından geçerken hiç fethedilememiş bir krallığın ihtişamını içinizde hissedeceksiniz. Öğleden sonra Jaipur şehir turumuz var. Şehir Saray Müzesi’nde Rajastan ve Babür sanatının geleneksel örneklerini göreceğiz. Minyatür boyamalar, savaş ganimetleri ve halılar müzede sergilenen eserlerin sadece birkaçı. Ardından piramidi andıran dış cepheye ve harikulade kubbellere ve pencerelere sahip beş kattan oluşan Hawa Mahal’de fotoğraf molası. Gezinin ardından otele dönüş.

Kahvaltıdan sonra Bomboy üzerinden Goa’ya uçuşumuz için havalimanına hareket. Öğlen saatlerinde Goa’ya varış ve otelimize transfer. Günün geri kalanı serbest. Dileyen misafirler baharat yetiştirme bahçesine düzenlenecek ekstra geziye katılabilirler ve baharatların, Hindistan cevizinin yetiştirildiği yerlerde rehberli bir tur yapabilirler. Burada alacakları yemek muz yapraklarının üstünde servis edilecek.

Bütün gün serbest zaman.

Bütün gün serbest zaman. Dileyen misafirler yemek pişirme kursuna katılabilirler. Otelden alındıktan sonra yerel bir pazara gidiyoruz ve tecrübeli bir şef eşliğinde taze ya da kuru yemeklik malzemelerden satın alıp yemeğimizi pişireceğimiz özel bir villaya gidiyoruz. Burada şefimizin direktifleri ile yemeğimizi pişirdikten sonra o ve ailesi birlikte akşam yemeği yiyoruz.

Sabah kahvaltıdan sonra odaların boşaltılması ve öğleden sonra Delhi’ye uçuş. Varışımız ardından Delhi’deki otelimize transfer ve konaklama.

Sabah erken saatte havalimanına transferimiz ardından İstanbul’a uçuş. Varışımız ardından turumuzun sonu.  

Goa'lı Hindistan Turu

Goa
9 Gece - 10 Gün