Yükleniyor...

Kamboçya ve Vietnam Turu

Siem Reap
8 Gece - 9 Gün
TUR PAKETİNİ SEÇİNİZ
ODA SEÇENEKLERİ
Double

TRY 0.00

Single

TRY 0.00

0-2 Yaş

TRY 0.00

2-6 Yaş

TRY 0.00

6-12 Yaş

TRY 0.00


0

Kamboçya ve Vietnam Turu Tur Programı

Turumuz 09 Kasım gecesi saat 23.30’da İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde buluşmamız ile başlıyoruz. Türk Havayolları’nın TK168 sefer sayılı Ho Chi Minh uçuşu 10 Kasım sabah saat 02.15’te. Yerel saat 17.00’da Ho Chi Min'e varış ve otele transfer. Odaların alınması ve serbest zaman.

Kahvaltının ardından Ho Chi Minh şehir turunda göreceklerimiz arasında Savaş Müzesi, Yeniden Birleşme Sarayı, Notre Dame Katedrali ve Ben Thanh pazarı bulunuyor. Öğle yemeğinin ardından Vietnam Savaşı sırasında savunma amaçlı yapılmış, içinde mutfak, depolama alanları ve hatta hastane bulunan ve neredeyse 200 kilometreyi bulan muazzam Cu Chi Tünelleri ziyareti. Ardından otele dönüş ve serbest zaman. Konaklama Ho Chi Minh'de.

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Mekong deltası tekne gezimiz için iskeleye transfer. Teknemizle My Tho kasabasına hareket. Birbirini kesen kanal sokaklar arasından geçip Thoi Son Adası’nı ziyaret ediyoruz. Burada yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını izliyoruz ve rengarenk meyve bahçelerini ve şeker imalathanelerini ziyaret ediyoruz. Vinh Trang Padoga ziyaretinin ardından yerel bir restoranda öğle yemeği. Yemeğimizin ardından Siem Reap uçuşumuz için havalimanına transfer. Vrışımız ardından otele yerleşme ve serbest zaman.

Kahvaltının ardından turumuz bir Unesco Dünya Mirası olan Angkor Thom ile başlıyor. Ardından Bayon Tapınağı, Ta Phrom Tapınağı ve Baphuon diğer ziyaret duraklarımız. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından Tomb Raider, Indiana Jones gibi filmlerin de çekildiği muazzam güzellikteki Angkor Wat ziyareti. Burası 12. yüzyılda Kral II. Suryavarman tarafından yaptırılan dev bir tapınak-şehir. Angkor Wat ziyaretinden sonra Siem Reap’e dönüş.

Kahvaltının ardından Kamboçya’nın en önemli coğrafik yerlerinden Tonle Sap gölünü ziyaret ediyoruz. Balıkçıların kendine has kayık kullanma teknikleri, yüzen tarlaları görüp buradaki insanların günlük yaşamına tanık oluyoruz. Gezinin ardından Hanoi uçuşumuz için havalimanına transfer. Hanoi’ye varış. Konaklama buradaki otelimizde.

Ziyaret edeceğimiz yerler arasında, Vietnam bağımsızlık hareketinin lideri Ho Chi Minh’in anıt mezarı, Çinli filozof Konfüçyüs adına yapılmış en eski tapınak olarak bilinen Hanoi Edebiyat Tapınağı, Quan Thanh Tapınağı, Hanoi’deki en eski Budist tapınağı olan Tran Quoc Pagoda ve şehir müzelerinden biri bulunuyor. Öğleden sonra Vietnam’ın ıslak pirinç kültüründen günümüze gelmiş Su Kuklası Performansı’nı izliyoruz. Konaklama Hanoi’de.

Kahvaltının ardından Halong Körfezi’ne doğru, huzurlu Kızıl Nehir deltasının içinden geçerek yaklaşık 4 saat sürecek yolculuk. Öğlen gemiye varıyor ve öğle yemeğimiz servis edilirken Halong Körfezi’nde açılıyoruz. Yemekten sonra adalardan birinin zirvesine çıkıyor ve her yeri küçük adalarla süslü Halong Körfezi’ni yukarıdan görme fırsatı yakalıyoruz. Turdan sonra Halong Bay’deki otelimize dönüş.

Kahvaltının ardından transfer zamanına kadar serbest. Saat 22.20’de Türk Havayollarının TK168 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket. Gece uçakta.

Yerel saat 04.40’ta İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Kamboçya ve Vietnam Turu

Siem Reap
8 Gece - 9 Gün