Yükleniyor...

Japonya ve Güney Kore Turu

Tokyo
9 Gece - 10 Gün
TUR PAKETİNİ SEÇİNİZ
ODA SEÇENEKLERİ
Double

TRY 0.00

Single

TRY 0.00

0-2 Yaş

TRY 0.00

2-6 Yaş

TRY 0.00

6-12 Yaş

TRY 0.00


0

Japonya ve Güney Kore Turu Tur Programı

Turdan bir gün önce saat 22.30’da Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalindeki buluşmamızın ardından saat 01.40’ta Türk Havayolları’nın TK52 sayılı uçuşu ile Tokyo’ya hareket ediyoruz. Yerel saat 19.30’da Tokyo’ya varış ve otele transfer.  

Kahvaltının ardından panoramik Tokyo şehir turu. İlk ziyaret duraklarımız tapınaklar bölgesi Asakusa ve burada bulunan Tokyo’nun eski ve en popüler Budist tapınağı Sensoji Tapınağı. Ardından görkemli Kraliyet Sarayı ve dünyanın en uzun ikinci kulesi Sky Tree’yi göreceğiz. Turumuz şehri tepeden göreceğimiz Roppongi’ye çıkıyoruz. Ginza Caddesi ve yaya geçidi ile ünlü Shinjuku ziyaretlerinden sonra otele dönüş ve serbest zaman.

Kahvaltının ardından tüm gün Tokyo’yu keşfetmek için serbest. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Nikko turuna katılabilirler. Nikko turunda ilk olarak Chunzenjiko’yu ve buradaki muhteşem gölün etrafını dolaşıyoruz. Daha sonra Kegon Şelaleri’ni ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğinin ardından son durağımız yapımında 15000 işçinin çalıştığı görkemli Toshogu Mabedi.  Burası aynı zamanda Japon tarihinin en önemli figürlerinden Tokugawa Leyasu’nun anıt mezarının bulunduğu tapınak. Tur bitimi otele transfer ve serbest zaman.

Kahvaltının ardından Japonya’nın ünlü hızlı treni ile Osaka’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğun ardından panoramik Osaka şehir turumuzda ilk olarak 16. yüzyılda yapılmış Japon mimarisinin en güzel örneklerinden Osaka Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Bu görkemli kalenin yapımında 100.000 işçi çalıştırılmış. Ardından 593 senesinde Japon prens Shotoku tarafından yaptırılan Shitennoji Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından Japonya’nın gurme merkezi olarak bilinen Osaka’da serbest zaman. Konaklama Osaka’daki otelimizde.

Kahvaltının ardından otobüsümüz ile Kyoto’ya hareket ediyoruz. Kyoto, Japonya’nın kutsal başkenti olarak kabul ediliyor ve geleneklerine oldukça bağlı bir yer. Tam 300 yıl boyunca Japonya’nın başkenti olmuş bu şehir sayısız kültürel hazineyi içinde barındırıyor. İlk durağımız altından akan suyun kutsal kabul edildiği Kiyomizu Tapınağı. Sonraki durağımız ise müthiş güzellikteki Japon bahçelerini de içinde barındıran Nijo Kale Kompleksi’ni ziyaret ediyoruz. Son durağımız ise altında yapılmış olan Kinkakuji Tapınağı. Turun ardından Osaka’ya geri dönüyoruz.

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bir Unesco Dünya Mirası olan Nara turuna katılabilirler. Turumuzda ilk olarak Horyuji Tapınağı görülecek. Ardından Todalji Tapınağı ve muhteşem güzellikteki Yoshikien bahçesini ve Ceylan parkını ziyaret edeceğiz. Kasugataisha Mabedi ise Kyoto’ya dönüşümüzden önceki son durağımız.

Kahvaltının ardından havalimanına transfer ve Seul’a uçuş. Varışımızın ardından panoramik şehir tur. 1395 yılında yapılmış olan Gyeonbokgung Sarayı, birçok pahalı markanın bulunabileceği Myeong-Dong caddesi ve şehrin merkezindeki Insa Dong caddesi göreceğimiz yerler arasında. Ardından otele dönüş ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz akşam Han Nehri tekne turuna katılabilirler. Şehri ikiye bölen Han nehrinde tekneyle gezintimiz sırasında hem Seul insanlarının yaşamına tanıklık edebilir hem de bu güzel şehri ışıkların altında görme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Kuzey Kore sınırına yapacağımız Tarafsız Bölge / DMZ turuna katılabilirler. Son derece güvenlikli olan bu tarafsız bölge sizlere Güney Kore – Kuzey Kore savaşı ve burada neler olduğuna dair bir fikir verecek. Tur esnasında Özgürlük köprüsünden geçecek ve iki sınır arasında bulunan 1.7 kilometre uzunluğundaki Üçüncü Sızma Tüneli’ne ineceğiz. Ardından Gözetleme Merkezi’nden Kuzey Kore’ye bakacağız.

Bugün İstanbul uçuşumuz akşam 22.25’te. Bu saate kadar zamanımız serbest. Ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer ve Türk Havayolları’nın TK89 sayılı uçuşu ile 22.25’te İstanbul’a hareket.

Sabah saat 04.30’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.  

Japonya ve Güney Kore Turu

Tokyo
9 Gece - 10 Gün