Yükleniyor...

Trans Sibirya Ekspresi

Irkutsk
16 Gece - 17 Gün
TUR PAKETİNİ SEÇİNİZ
ODA SEÇENEKLERİ
Double

TRY 0.00

Single

TRY 0.00

0-2 Yaş

TRY 0.00

2-6 Yaş

TRY 0.00

6-12 Yaş

TRY 0.00


0

Trans Sibirya Ekspresi Tur Programı

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde saat 13.00’da buluşmamızın ardından saat 14.55’te Moskova’ya uçuş. Yerel saat 18.30’da varışımızın ardından otele transfer.

Kahvaltıdan sonra tarihi Kızıl Meydan’a gidiyor ve Kremlin Kalesini ve soğana benzeyen, rengarenk, kubbemsi çatılarıyla ünlü Aziz Vasil Katedrali’ni geziyoruz. Öğleden sonraki serbest zamanda Moskova nehrinde tekne turuna katılabilir ya da Kızıl Meydan ve çevresini gezebilir, Lenin'in Mozolesini ziyaret edebilirsiniz.

Kahvaltı sonrası Moskova'dan Suzdal'a hareket. Varışımızın ardından tarihi 10. yüzyıla kadar giden, her Rus Kremlinin de olduğu gibi eskiden bir kale ve dini bir merkez olan Suzdal Kremlini ve ardından Folk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından otele yerleşme. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Kahvaltının ardından Suzdal'dan Vladimir'e geçiyoruz. Şehirde yapacağımız kısa yürüyüşün ardından Trans Sibirya Ekspresine biniyoruz. 26 saat sürecek Yekaterinburg yolculuğumuza böylelikle başlıyoruz.

Bugün tüm günümüz trende geçiyor. Trenimiz muhteşem Ural dağlarından Asya’ya uzanırken eşsiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Akşam saatlerinde otele varışımızın ardından otele transfer.

Kahvaltının ardından Yekaterinburg şehir turu. Şehir turumuz sonrası serbest zamanın ardından Irkutsk'a yol almak üzere tekrar Trans Sibirya Ekspresi’ne biniyoruz. Geceyi trende geçireceğiz.

İki gün boyunca trendeyiz. Trenimiz Sibirya topraklarından geçerken bu uçsuz bucaksız alanın muhteşem manzaralarını izleyeceksiniz.

Irtusk’a varmadan önceki son günümüz. Konaklama yine trenimizde.

Sabah Irkuts'a varışımızın ardından aracımızla Baykal Gölü kıyısında bulunan küçük kasaba Listvyanka'ya gidiyoruz. Burada dilerseniz Baykal Gökbilim Müzesini' ziyaret edebilir ya da ''banya'' da (Rus Saunası) ferahlayabilirsiniz. Konaklamamız ve akşam yemeğimiz yerel bir evde olacak.

Bugün Listvyanka'da hoşça vakit geçirmek için serbest zaman. Kahvaltı ve akşam yemeği konaklama yaptığımız evde.

Bugün Irkutsk'a geri dönüyoruz ve şehir turunu gerçekleştirdikten sonra akşam Ulan Ude'ye gitmek üzere bir kere daha trene biniyoruz. Gecemiz uçakta geçecek.

Ulan-Ude Rusya’da en fazla Budisti barındıran şehir. Varışımızın ardından rehberimizden buradaki hayat hakkında bilgi alıyoruz. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından otele yerleşme ve serbest zaman.

Günümüz serbest.

Sabah erken saatlerde gezimizin son tren yolculuğu için istasyona gidiyoruz. Vladivostok'a doğru 55 saatlik bir tren yolculuğu yapacağız. Konaklama trende.

Tüm gün trendeyiz. Trende yerel halkla kaynaşabilir, bir yandan pencereden eşsiz Sibirya manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Bu geceyi de trende geçiriyoruz.

Vladivostok'a varışımızın ardından bu muhteşem yolculuğun sonuna geliyoruz. Konaklama otelimizde.

Sabah erken saatte havaalanına transfer ve 09:20'de Moskova aktarmalı olarak İstanbul'a uçuş. Yerel saat 17.55’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Trans Sibirya Ekspresi

Irkutsk
16 Gece - 17 Gün