MADAGASKAR TURU

Anasayfa > YURTDIŞI TURLARI > Afrika Turları > MADAGASKAR TURU
10 Gece - 11 Gün

MADAGASKAR TURU - Tur Programı

1. Gün - İSTANBUL - ANTANANARİVO

Madagaskar Turu için Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde rehberimiz ile buluşuyoruz. Türk Hava Yolları’nın gece uçuşu ile Antananarivo’ya hareket ediyor ve 12 saatlik yolculuğumuz sonrası varıyoruz. Havalimanında karşılanma sonrası otelimize transfer ediliyoruz. Madagaskar, dünyanın en büyük 4. adası olan Madagaskar, 21 milyonu geçen nüfusuyla Afrika'nın fakir ülkelerinden biri olarak Hint okyanusunun dalgalarına kucak açmış bir ülkedir. Madagaskar'ın da ana karadan kopuşu 165 milyon yıl öncesine dayanıyor. Afrika ve Hindistan'ın birbirinden koptuğu bu dönemde, ilk önce Afrika’dan kopan Madagaskar milyonlarca yıl sonra bu sefer de Hindistan'dan kopmuş ve Hindistan'ın Asya kıtasıyla birlikte kuzey doğuya çekilmesiyle bir ada olarak Afrika'nın hemen bitişiğinde kalmış. Madagaskar 70 milyon yıldır dış dünyadan izole bir tabiata ev sahipliği yapıyor. Madagaskar'ın en önemli özelliği barındırdığı canlıların %99'unun sadece Madagaskar'da bulunmasıdır. Adadaki bitkiler ve hayvanların neredeyse tamamı sadece Madagaskar'da ve özel hayvanat bahçelerinde görülebilir. Malgaş dilinde "Binlerin kenti" anlamına gelen Antananarivo, Madagaskar'ın başkenti ve en büyük şehridir. Madagaskar 1625'te Kral Andrianjaka tarafından kurulmuştur. Şehri koruma altına alın birçok askerin olması nedeniyle şehire "Antananarivo" (Binlerin Şehri) ismi verilmiştir. Fransız İmparatorluğu'nun sömürge şehirlerinden biri olmadan önce bile büyük bir şehir hâline gelmiştir. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2. Gün - ANTANANARİVO – ANTSİRABE

Kahvaltı sonrası Madagaskar’ın termal merkezi olarak bilinen ve Antananarivo’nun güneyinde yer alan Antsirabe’ye hareket ediyoruz. Yol üzerinde alacağımız öğle yemeğimiz sonrasında Antsirabe’ye devam ediyor ve varışımız ile birlikte otele yerleşiyoruz. Antsirabe şehrinin kelime anlamı çok tuzun bulunduğu yer anlamına gelmekte olup, barındırdığı birçok kaplıca nedeniyle Fransa'nın sömürge bölgesi olduğu dönemlerde Madagaskar'ın Vichy'si olarak adlandırılmıştır. Fas sultanı V. Muhammed ile ilerleyen yıllarda II. Hasan unvanı ile Fas kralı olarak tahta çıkacak olan oğlu 1955 yılında bu şehirde sürgünde yaşamışlardır. Antsirabe bir spa kasabası olarak 1800’lerde buraya gelen misyonerler tarafından sağlık merkezi inşa edilen bir yer olarak tanınmıştır. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3. Gün - ANTSİRABE – AMBOSİTRA – RANOMAFANA

Bugün Ranomafana’ya hareket ediyor ve pirinç tarlalarını, yağmur ormanları ve okaliptüslarla kaplı tepelerin arasından bir yolculuk gerçekleştiriyoruz. Yolumuz üzerinde Ambositra’yı ziyaret ediyor ve el işi atölyelerini geziyoruz. Öğle yemeğimiz sonrası Ranomafana’ya devam ediyor ve varışımız ile birlikte otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme kampımızda.

4. Gün - RANOMAFANA

Erken saatlerde Ranomafana Milli Parkı’nda orman içinde bir yürüyüşe çıkıyor ve bu zengin faunayla birlikte lemurları da yakından görme şansına sahip oluyoruz. Sonrasında Ranomafana’da serbest zaman ayırıyor ve dinlenmeye çekiliyoruz. Ranomafana Malgaş dilinde “Sıcak Su” anlamına gelmekte ve kuşkusuz Madagaskar’ın en olağanüstü atmosferine sahip bir milli park konumundadır. Birbirinden farklı 12 lemur türüne ve akıllara hayret verecek derecede bir biyolojik çeşitliliğe sahip olan Ranomafana Milli Parkı, dağ eteklerine kadar uzanan 415 kilometrekarelik bir alanla kaplanmış ve barındırdığı özellikle lemur türleri ile gezginlerin göz bebeği olan bir vahşi yaşam alanı olarak adını duyurmuştur. Kampımızda alacağımız akşam yemeği sonrası ise gece yürüyüşüne çıkıyor ve adaya özgü hayvanların izini sürüyoruz. Geceleme kampımızda.

5. Gün - RANOMAFANA – AMBALAVAO – ANJA – RANOHİRA

Kahvaltı sonrası Ranohira’ya doğru yola çıkıyor ve Ambalavao’da kağıt atölyesini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Anja rezervini geziyor ve köylüler tarafından yönetilen ve idare edilen bu rezervi gezerken rehberimizin sunumu ile turumuza devam ediyoruz. Bu gezimiz sonrasında Ranohira’ya olan yolculuğumuza devam ediyor ve varışımız ile birlikte otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6. Gün - RANOHİRA – ISALO MİLLİ PARKI – TULEAR – IFATY

Sabah saatlerinde Isalo Milli Parkı’nı ziyaret ediyor ve safir avcılarının bulunduğu pazarı görüyoruz. İsalo Milli Parkı etrafını çevreleyen kum tepeleri ve derin kanyonları ile ünlü olup 1962 senesinde kurulmuştur. Bu gezimiz Sonrasında Tulear’a doğru yolumuza devam ediyor ve varışımız ile birlikte 4x4 araçlarımıza binerek Ifaty’ye hareket ediyoruz. Ifaty’ye varışımız ile birlikte ise otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7. Gün - IFATY

Bugün dalış cenneti olarak bilinen Ifaty’de tam gün serbest zaman ayırıyor ve deniz ile güneşin tadını çıkarıyoruz. Öğle ve akşam yemekleri ile geceleme otelimizde.

8. Gün - IFATY – TULEAR – ANTANANARİVO

Kahvaltı sonrası Tulear’a doğru hareket ediyor ve havalimanına transfer ediliyoruz. Yerel havayolları ile Antananarivo’ya hareket ediyor ve sonrasında havalimanında karşılanarak yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyor ve otele transfer ediliyoruz. Geceleme otelimizde.

9. Gün - ANTANANARİVO – ANDASİBE

Kahvaltı sonrası Andasibe’ye doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde egzotik bir çiftlik gezisi yapıyor ve Madagaskar’a özgü sürüngenleri görebilme şansına sahip oluyoruz. Bu ziyaretimiz sonrasında Lemur Krallığı olarak bilinen Andasibe’ye doğru yolumuza devam ediyor ve varışımız ile birlikte otele yerleşiyoruz. Etrafı birçok park ve koruma alanları ile çevrili olan Andasibe, kendine özgü bir vahşi yaşamı barındırması ve farklı florası ile gezginler için Madagaskar’da önemli bir uğrak noktası halindedir. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra serbest zaman ayırıyor ve dinlenme fırsatı buluyoruz. Akşam hava karardıktan sonra heyecan dolu bir gece yürüyüşüne çıkıyor ve geceleri ortaya çıkan ve kendilerini gösteren canlıları keşfe çıkıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

10. Gün - ANDASİBE – ANTANANARİVO

Sabah erken saatlerde Analamazaotra Milli Parkı’nı ziyaret ediyor ve Malgaş bitki örtüsünü gözlemleyeceğimiz bir geziye çıkıyoruz. Analamazaotra rezervi, Madagaskar'daki vahşi yaşamın koruma altına alınmış bölgelerinden bir tanesi olan, Andasibe-Mantadia Milli Parkı'nın bir kısmına ev sahipliği yapmaktadır. Adanın en kuzeyine kadar ulaşan büyüklüğü ile kendine hayran bırakmaktadır. Bu gezimiz sırasında dünyanın en büyük lemurları olarak bilinen Indri lemurlarını da görüyoruz. Öğle yemeği sonrası Antananarivo’ya dönüyor ve otele transfer ediliyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

11. Gün - ANTANANARİVO – İSTANBUL

Bugün Antananarivo’yu kendi gözümüz ile keşfe çıkmak ve alışveriş yapmak için serbest zaman ayırıyoruz. Öğleden sonra havalimanına transfer ediliyor ve Türk Hava Yolları’nın akşam uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyor, geceyi uçakta geçiriyoruz. İstanbul’a varış ve tur sonu.

MADAGASKAR TURU - Fiyat Bilgisi

Paket 1
Double
Single
0-2 Yaş
2-6 Yaş
6-12 Yaş
USD 0.00
USD 0.00
USD 0.00
USD 0.00
USD 0.00

MADAGASKAR TURU - Şartlar

1
İptal
İptal ve İade ” tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
2
Grup
3
Sözleşme
4
Uçak Bileti
5
Rötar
6
Mil
7
Vize Ücreti
8
Odalar
9
Çocuk İndirimi
10
Kayıt
11
Kahvaltı
12
Sehir Turu
13
Paket
14
Ekstra Tur
15
Seyahat Sigortası
16
Sağlık
17
Eşya
18
Cep Telefonu
19
Bagaj
20
Değişiklik

Dahiller / Hariçler

Dahil Olanlar
Belirtilen otellerde oda & kahvaltı dahil konaklama.
Tüm transferler
Havalimani vergileri
Belirtilen hava yollari ile gidis – donus ekonomi sinifi ucak bileti.
Sehir turu
Turkce Rehberlik Hizmeti
Hariç Olanlar
Yurt dışı çıkış harcı 15 tl
Ekstra harcamalar (öğlen ve akşam yemekleri vb.)
Şahsi harcamalar
Vize Ücreti
MADAGASKAR TURU - Vize Durumu
img-responsive
img-responsive
img-responsive
img-responsive

• Arka fonu beyaz 2 adet fotoğraf----->Örnek İçin tıklayınız

• En az 6 ay geçerli Pasaport (Son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız)

• Şirket ve Banka evrakları

• Davetiye

• Yurt dışı seyahat sağlık sigortası