FILIPINLER TURU

Anasayfa > YURTDIŞI TURLARI > Asya & Uzakdoğu Turları > FILIPINLER TURU
12 Gece - 13 Gün

FILIPINLER TURU - Tur Programı

1. Gün - ISTANBUL - MANILA

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 11:30’da buluşma. Singapur Havayolları kontuarında  işlemlerimizi yapıyoruz.Singapur  aktarmalı olarak Filipinler’in başkenti Manila’ya saat 14:25’de hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

2. Gün - MANILA

Manila’ya  15:30’da varış. Havaalanı transferimizin ardından şehir merkezindeki otelimize yerleşiyoruz.Otele yerleşir yerleşmez, eşyalarımızı bıraktıktan sonra bugün için serbest saatlerimiz olacak...Geceleme şehir merkezimizdeki otelimizde.

3. Gün - MANILA - BOHOL

Sabah  kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri. 11:20 havalimanına hareket. Adaları aşarak, muhteşem bir yolculukla Bohol’a ulaşıyoruz. Bugün Filipinler’in doğal güzellikleri ve dünyanın en enteresan hayvanı tarsierleriyle ünlü Bohol’a ulaşıyoruz. Bohol, dünya mirası listesinde de kendine yer bulmuş Çikolata Tepeleri ile ünlü. Havaalanından transferimiz ile Panglao Adası’na geçiyoruz. Panglao köprüler ile Bohol Adası’na bağlanıyor. Adanın otellerinin bulunduğu, sırt çantalıların cirit attığı asıl konaklama bölgesi ise Panglao.Bugün hep beraber okyanusun güzelliklerini keşfediyoruz. Tüm gün tropikal adanın keyfini çıkarıyoruz.

4. Gün - BOHOL – CIKOLATA TEPELERI TURU

Bugün erken saatlerde uyanıyoruz. Bohol’de bulunma sebebimiz olan Çikolata Tepeleri turu için hazırız. Panglao’dan özel araçlarımızla tura başlıyoruz. Önce Bohol’deki milli parka uğruyor ve dünyada sadece Güney Filipinler’deki adalarda Endonezya’nın belirli bölgelerinde bulunan, dünyanın en küçük maymun familyasından gelen “tarsier”leri görüyoruz. Rehberimiz bize bu sevimli hayvanlar hakkında bilgi veriyor. Milli parkta onları, orijinal yaşam alanlarında ziyaret ediyoruz. Daha sonrasında turumuza Çikolata Tepeleri adı verilen çok özel oluşumları ziyaretimizle devam ediyoruz. Adanın ortasında, büyük bir alana yayılmış olan, üzerinde bitki yetişmeyen yüzlerce tepeyi özel seyir teraslarından izliyor ve fotoğraflıyoruz. Bu tepeler hakkındaki efsaneleri dinliyoruz. Çikolata Tepeleri özel olarak korunan, dünya mirası listesine girebilmeyi başarmış bir alan. Filipinler’in en turistik noktalarından biri.Dileyen misafirlerimiz tur boyunca yapılacak olan çeşitli aktivitelerin en çılgınını, zipline deneyimini yaşayabilirler.Bu uzun ve yorucu turumuzun ardından otelimize geri dönüş.  Konaklama otelimizde.

5. Gün - BOHOL – CEBU - BORACAY

Sabah erken saatlerde uyanıyoruz. Bugün BOHOL adasından ayrılıyoruz, önce Tekne iskelesine gideceğiz , daha sonra yerel tekneler ile CEBU ya geçiyoruz.  Filipinlerin  en büyük şehirleri arasında yer alan CEBU  adasına varışımızı takiben panaromik şehir turumuz  yapılacak. Turumuz  sonrası, havalimanına geçiyoruz. BORACAY uçuşumuzu yapacağız. Akşam saatlerinde önce  yan ada  KATICLAN  havalimanına ulaşıyoruz, burdan deniz yolu ile Boracay adasına geçiyoruz.( Boracay adasında havalimanı yok- bu sebeple uçuşlar yan adaya iniyor, geçişler  oradan yapılıyor) Geceleme  Boracay da Otelimizde.

6. Gün - BORACAY

Boracay’da tüm gün serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz kısa zamanlı tekne turlarına katılabilirler. Konaklama otelimizde.

7. Gün - BORACAY

Boracay’da tüm gün serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz kısa zamanlı tekne turlarına katılabilirler. Konaklama otelimizde.

8. Gün - BORACAY- EL NIDO ( PALAWAN ADASI )

Boracay’da   son güğnümüz,  rehberimizin eşliğinde  vakitlice otelimizden ayrılıyoruz ve Caticlan Havalimanına yeniden geçiyoruz, Buradan yerel hava Yolu ile  EL NIDO (Palawan) uçuşumuzu  yapacağız. (SwiftAir)  15:20 16:25  varışımızı  takiben,  küçük otelimize yerleşiyoruz. Geceleme El NIDO  bölgesinde otelimizde.

9. Gün - EL NIDO

Bugün El Nido da serbest günümüz olacak..  Diyen misafirlerimiz rehberimizin organize edeceği, tura  katılabilirler.

10. Gün - PALAWAN - PUERTO PRINCESA

Bu sabah El Nido daki otelimizden ayrılıyoruz. Palawan adasının orta  bölgesindeki Puerto Princesa  kentine doğru yola çıkacağız, yolculuğumuz 6-7 saat  sürecektir.  Günün  en önemli aktivitesi Mağra Tekne Turu olacak ,  Küçük kanolar ile turu  yaptıktan sonra  Palawan havalimanı bölgesine yakın otelimize geçiyoruz.  Geceleme otelimizde.

11. Gün - PALAWAN (PUERTO PRINCESA) MANILA UCUSU

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası Manila  uçuşumuzu  yapacağız. Varışı takiben, Manila Şehir Turu için otelden ayrılıyoruz. İlk olarak Manila Körfezi’nin kenarında bulunan Filipinler’in kültürel merkezine gidiyoruz. Filipinler’in ulusal kahramanının infaz edildiği Rizal parkı ve 17. Yüzyıldaki İspanyol Hükümetinin ikameti olan Santiago Kalesini göreceksiniz. Sonrasında Manila Katedrali ve 17. Yüzyıl Manila evlerinin bir replikası olan “Casa Manila” gezilecek. San Agustin kilisesi ve müzesini gördükten sonra şehrin iş merkezi olan Makati şehri ve Manila’nın ilk havalimanını panoramik olarak geziyoruz.  Şehir turu sonrası  otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

12. Gün - VILLA ESCUDERO TURU

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası uçak saatimize kadar  serbest saatimiz olacaktır, arzu eden misafirlerimiz için, ekstra turumuz var.
Vılla Escuardo Turu - Öğle Yemekli [65€]
Manila kent merkezinden dışarıya çıkıyoruz, yaklaşık 2,5 saat kara yolu mesafesinde olan Hindistan cevizi ekim bölgesi- özel bir   doğal güzellik ve eğlence  bölgesine gideceğiz , yerliler buraya ‘’ Villa Escudero’’ Şelale ismini vermişler. Ve özellikler  haftasonlarında , şehirden bunalan Filipinliler ve turistlerin  uğrak bir bölgesi konumunda. Havalimanına geçiyoruz,  Uçuş saatimiz 19:00  , Singapur  aktarmalı olarak dönüş yolculuğumuz başlıyor, geceleme uçakta.

13. Gün - ISTANBUL

08:25 İstanbul Atatürk Havalimanına varış ve tur sonu.

FILIPINLER TURU - Fiyat Bilgisi

Paket 1
Double
Single
0-2 Yaş
2-6 Yaş
6-12 Yaş
USD 0.00
USD 0.00
USD 0.00
USD 0.00
USD 0.00

FILIPINLER TURU - Şartlar

1
İptal
İptal ve İade ” tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
2
Grup
3
Sözleşme
4
Uçak Bileti
5
Rötar
6
Mil
7
Vize Ücreti
8
Odalar
9
Çocuk İndirimi
10
Kayıt
11
Kahvaltı
12
Sehir Turu
13
Paket
14
Ekstra Tur
15
Seyahat Sigortası
16
Sağlık
17
Eşya
18
Cep Telefonu
19
Bagaj
20
Değişiklik

Dahiller / Hariçler

Dahil Olanlar
Belirtilen otellerde oda & kahvaltı dahil konaklama.
Tüm transferler
Havalimani vergileri
Belirtilen hava yollari ile gidis – donus ekonomi sinifi ucak bileti.
Sehir turu
Turkce Rehberlik Hizmeti
Hariç Olanlar
Yurt dışı çıkış harcı 15 tl
Ekstra harcamalar (öğlen ve akşam yemekleri vb.)
Şahsi harcamalar
Vize Ücreti
FILIPINLER TURU - Vize Durumu
img-responsive
img-responsive
img-responsive
img-responsive

Türk vatandaşları 30 güne kadar vizeden muaftır.Umumi Pasaportlarda 21 gündür.

• Yurt dışı seyahat sağlık sigortası