Yükleniyor...

Büyük İtalya Turu

Milan
7 Gece - 8 Gün

EUR 449.00

' den başlayan fiyatlarla
TUR PAKETİNİ SEÇİNİZ
UÇUŞ BİLGİSİ

SAW - FCO Sabiha Gökçen / Leonardo da Vinci Intl.

30 Haziran 2018

MXP - SAW Malpensa / Sabiha Gökçen

07 Temmuz 2018

ODA SEÇENEKLERİ
Double

EUR 449.00

-
Kişi
+
Single

EUR 659.00

-
Kişi
+
0-2 Yaş

EUR 150.00

-
Kişi
+
2-6 Yaş

EUR 399.00

-
Kişi
+
6-12 Yaş

EUR 399.00

-
Kişi
+

0

Büyük İtalya Turu Tur Programı

Sabiha Gökçen Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarında 3 saat önce gerçekleştireceğiniz check-in ve pasaport işlemleri sonrasında, uçuştan 1 saat önce uçağın biniş kapısı önünde buluşuyoruz. Türk Havayolları TK 1837 sefer sayılı uçuşu ile saat 10:50’de Roma’ya hareket ve yerel saat ile 11:40’da varış. Varışımızı takiben otele transfer ve odaların alınmasına kadar serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Roma Gece turuna katılabilirler (35 Euro). Tur bitimi otelimize transfer.

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Roma İkonları ve Vatikan turuna katılabilirler (55Euro). “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa medeniyetine şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), Castel San't Angelo - Melekler Şatosu, Navona meydanı ,Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer.

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Napoli & Pompei turuna katılabilirler. (85 Euro). Margarita pizzasının anavatanı olduğu söylenen ve İtalya’nın en büyük 3. şehri olan Napoli’de Garibaldi meydanı, Via Toledo ve bu ikisinin arasında kalan kısmı olan Centro Storico diye adlandırılan şehrin en eski denebilecek semti gezilecek yerler arasındadır. Napoli şehir turumuz sonrasında dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S.79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv yanardağının eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların uzun süren kazıları sonucu şehir tüm canlılığıyla 1748 yılında ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Tur bitimi otelimize transfer.

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Floransa’ya hareket. Panoramik Floransa şehir turu. Rönesans’ın başkenti ve Pinokyo’nun memleketi Floransa’da, önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi Santa Maria Del Fiore katedralini dışardan görüyoruz. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri, İncil’in Eski Ahit bölümünde anlatılan ve bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı bronz kapıdır (vaftizhne kapısı- cennet kapısı). Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michelangelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer.

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Mega Toscana turu (95 Euro). San Gimignano, Siena ve Pisa olmak üzere üç farklı geziden oluşan, tam günlük Toscana turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. San Gimignano: Çevresinde dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu, porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yüzyıldan kalma ve etrafı surlarla çevrilmiş Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Siena: Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toskana bölgesinin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Pisa; dünyaca bilinen tarihi eğik kulesiyle ünlüdür. Akşam ışıklar eşliğinde panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli meydanı gezilecek yerler arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Tur bitimi otelimize transfer.

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve UNESCO Dünya Kültürel Mirası listesindeki ve bölgenin surlar içindeki en büyük Orta Çağ – Rönesans şehri Ferrara’ya transfer ve panoramik şehir turu. Via Mazzini, Teatro Comunale di Ferrara, Opera binası ve 18. yy dan kalma Ferrara kalesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve odaların alınmasına kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Venedik Kombi – Gondol turuna katılabilirler (65 Euro). Özel tekne ile yaklaşık 4 km. uzunluğundaki Büyük Kanal’dan geçip San Marco meydanına geliş. İstanbul’dan getirilen granit sütunların da bulunduğu bu meydan yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi olmuş Venedikli tüccarların buluştukları ve açık denizlere yelken açtıkları önemli bir merkez. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik’te süslemeleri ile ‘altın kilise’ unvanını kazanan San Marco bazilikası ve mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış” köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto köprüsü, Venedik’in en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı ile 15. yy. sonunda inşa edilmiş saat kulesi göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra su ile hemhal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi. Gondol gezisi esnasında Cem Sultan’ın Venediklilerin elinde tutulduğu süre içinde bir süre kaldığı Salute Kilisesi’nin görülmesinin ardından otelimize transfer.

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Sirmione’ye hareket. İtalya'nın en büyük gölü olan Garda gölünün incisi Sirmione kasabasının girişinde sizi, tarihi 13. yy’a dayanan Scaligero Kalesi karşılıyor. Begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş sokakları ile sakin bir Orta Çağ kasabası olan Sirmione, masal diyarını andırıyor. Tur sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Verona turumuza katılabilirler. (50 Euro).Ünlü İngiliz edebiyatçı Shakespeare'in eserine konu olmuş tarihteki en büyük aşk hikayesi Romeo ve Juliet'in evinin de bulunduğu, Roma amfi tiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalya’daki en büyük amfi tiyatrosuna (Arena di Verona) ev sahipliği yapan UNESCO Dünya Kültürel Mirası listesindeki Kuzey İtalya’nın romantik şehri Verona gezimiz sonrasında, Milano şehir turu için hareket. Turumuz esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, bir çok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir.Tur bitimi otelimize transfer.

Kahvaltı ardından, odaların boşaltılması ardından havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1902 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.45'te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 16.30’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

1
İptal
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 15 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Mavi Rota Tour’da saklıdır. Turun iptali durumunda Mavi Rota Tour, iptali bizzat bildirmek zorundadır. <br /> <br /> Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
2
Çocuk İndirimi
3
Sorumluluk sınırları
Dahil Olanlar
Belirtilen otellerde oda & kahvaltı dahil konaklama
Tüm transferler
Havalimanı vergileri
Belirtilen hava yolları ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Şehir turu
Türkçe rehberlik hizmeti
Hariç Olanlar
Yurt dışı çıkış harcı 15 tl
Ekstra harcamalar (öğlen ve akşam yemekleri vb.)
Şahsi harcamalar
Vize Ücreti

Büyük İtalya Turu

Milan
7 Gece - 8 Gün

EUR 449.00

' den başlayan fiyatlarla